O MNĚ

Celý životní příběh v kostce. 

Najdete se v tom příběhu i vy?
Pokud ano, mohu vám ukázat, jak z toho ven. Daleko rychleji, než se to dařilo mě.

Každý, kdo se zabývá touto prací, si zpravidla prošel nějakým životním peklem. Aniž by tušil, že si ho vytváří sám. I já jsem takto začal. Ničeho nelituji, avšak dnes už vím, že není potřeba nic takového prožívat...

Změnou myšlení se dají dělat zázraky.... Umět změnit sám sebe mnoho lidí považuje za zázrak. A oprávněně. Změnit sebe znamená změnit svůj vnitřní svět tak, aby se to v tom vnějším projevilo tak, jak si přejeme. Když toho umíme dosáhnout, jsme mistry sami sobě...

Dnes máme poznatky, které jsou podle nejnovějších zjištění neurovědy, neuroplasticity, kvantové fyziky, epigenetiky, psychologie a dalších vědních oborů. Co naše mysl skutečně dokáže? Jak dokáže ovlivnit naše životy?

Vznik myšlenkových vzorců (programů), které způsobovaly potíže v životě.

Žil jsem v rodině fyzického a psychického teroru.

Otčím alkoholik, který neuměl řešit problémy jinak, než právě přes alkohol. Každá moje (nebo něčí z rodiny) nedokonalost z jeho pohledu byla řádně potrestána. Klečet i několik hodin na rozštípaných špalkách, kolena od krve, bití mne, mých bratrů i matky, která byla často samá podlitina.

Neměl jsem u nikoho zastání. Matka se otčíma bála a nebyla schopná se mu vzepřít. Pod vlivem hněvu lítaly z okna večeře, také televize a jiné předměty. No, prostě rodinná pohoda. Cítil jsem se zcela osamělý a nevěděl, co na tomhle světě dělám. Tenhle svět jsem nepřijímal...

V osmi letech jsem si chtěl poprvé vzít život. Pud sebezáchovy byl naštěstí silnější.

Přesně prostředí, kde nachytáte ty "správné" myšlenkové vzorce, které se uloží do podvědomí a v dospělosti se projeví. Vy vůbec netušíte, proč si do života přitahujete samé potíže... v oblasti zdraví, psychiky, peněz, práce, vztahů se ženami i obecně s lidmi. 

Kladete si otázky, proč se tohle děje právě mě? Co dělám špatně? Zasloužím si takový život?

Od malička jen poslouchat, jak jste neschopný (přesto, aniž jsem se příliš učil, měl jsem samé jedničky), budižkničemu, nic z vás nebude, apod..

Vznikaly postupně takovéto prográmky (myšlenkové vzorce) v podvědomí:

 • nejsem dost dobrý (neustálé dokazování někomu něco, vznik perfekcionismu apod..)
 • nezasloužím si být chráněn
 • vzorec ochranitelského pudu (v dětství jsem se necítil v bezpečí, chráním sebe i ostatní s motivem strachu o sebe a své blízké)
 • peníze jsou špatné
 • bohatí jsou špatní
 • vzorec hodného kluka/holky (neustále někomu dokazovat svou lásku, dát za lásku někoho cokoli a být snadno zmanipulovatelný/á..)
 • žena mne dříve nebo později zradí
 • být nemocný, brát léky je "normální" stav
 • mít neustále ve vnitřním napětí je "normální" stav
 • nikdy nemohu být bohatý a mít dostatek peněz
 • bez něčího vedení nejsem schopen fungovat
 • musím dělat, co chtějí ostatní, abych byl/a milován/a
 • musím lhát, abych mohl/a dělat, co chci, dostal/a co chci nebo aby byl klid
 • když řeknu, co potřebuji nebo co chci, budu čelit konfliktu, špatným reakcím a emocím z druhé strany. To raději nic neřeknu, nenaplním svou potřebu a budu tíše trpět..
 • apod.

Jak mi ovlivnily myšlenkové vzorce život? Byl jsem v roli OBĚTI.

Neustále jsem někomu něco dokazoval, abych byl uznán, pochválen.

To vedlo k tomu, že mi stačila pochvala a za svou práci jsem si nenechal pořádně zaplatit, a to i přesto, že byla špičkově odvedená (což jsem pochopil později). Prostě mi stačila pochvala, poklepání po ramenou a já se pěkně nechal využívat.

Neměl jsem dobrý vztah sám k sobě, nevážil si sám sebe. Pro všechny okolo jsem dělal to nejlepší a na sebe zapomněl. Chtěl jsem si koupit jejich lásku - tzv. syndrom hodného kluka (u holek je to stejné).

Bankrot

Vzhledem k tomuto jsem dělal vše pro ostatní a to až tak, že jsem byl schopný se zadlužit. Skončil jsem v bankrotu, abych si uvědomil, že mám šťastného nejdříve udělat sebe a teprve pak mám co rozdávat.

Dokud jsem neodstranil vzorec - nezasloužím si být chráněn, měl jsem v životě právníky, kteří ode mne dostali tučně zaplaceno, ale nepomohli mi. Poté, co mi terapeutka od tohoto vzorce pomohla, našel jsem během pouhých tří týdnů právníka, který postupně dával vše do pořádku.

Díky těmto vzorcům jsem byl ta chudinka, které neustále někdo ubližuje. OBĚŤ.

Šikana na střední škole atd.. Sice jsem se dobře naučil bojová umění, stačilo to na ochranu, ale můj motiv byl špatný. Mstil jsem se všem, kteří mě nebo někomu blízkému jen naznačili agresi.

Po odstranění tohoto vzorce dělám bojová umění s cílem rozvoje svých schopností, které se dají využívat i v reálném životě (uvolnění, stav vnitřního klidu, zaměření pozornosti, koncentrace, sílu myšlenky, bdělost apod..)

Do odstranění takovýchto vzorců (nejsem dost dobrý, nikdy nic nedokážu, to nezvládnu apod..) jsem nikdy nerozjížděl projekty sám. Měl jsem prostě strach. Vždy to bylo ve více lidech. Kteří mne, "chudáčka", nakonec vždycky zradili.

Zrada od matky se projevila v nedůvěře k ženám a tím velkými problémy ve vztazích se ženami.. Musel jsem projít několik vztahů, než jsem pochopil, že problém je ve mě a ne v těch ženách.

Navíc s tímto vnitřním nastavením nebylo možné si najít ženu, která je v pohodě. Taková by si mne v tu dobu nevšimla. Přitahovala by pohodové, srovnané muže..

A tak to šlo dál, já neustále nacházel takovéto chuťovky uložené v mém podvědomí. Asi u 26 vzorce jsem si je přestal psát...

Postupný přechod do role TVŮRCE

U svého prvního psychologa asi ve 22 letech (jeden ze dvou psychologů v mém životě, bylo jich celkem 9, který měl sám srovnaný život) jsem začal svou cestu k tomu, že s tím něco udělám.

K tomu mi pak pomáhalo ještě mnoho terapeutů, léčitelů, kartářek, lektorů, koučů, mentorů na všechno možné.

Rozhodl jsem se, že přijdu na to, proč jsem na tomto světě. Že přijdu na kloub tomu, jak to vlastně celé funguje. Někde v hloubi duše jsem věděl, že je to celé nějak jinak. Tato myšlenka mi zachránila život.

Psycholog mi potvrdil, že pokud bych se takto nerozhodl, byl by ze mě profesionální kriminálník. Řetězec bolesti, který bych předával dál, by mne brzo dostal do kriminálu.

Když mi bylo 25 let. Byl jsem tlustý, nemocný, cítil jsem se psychicky velmi špatně.

Jednoho dne jsem dostal ischias a celý den jsem se nemohl zvednout z postele a skoro se ani pohnout. Ten den "klidu" na posteli mne donutil k přemýšlení. Co se svým neuspokojivým stavem udělat.

Začal jsem se zajímat o to, jak si zlepšit svoje zdraví, jak zhubnout a jak se začít cítit lépe psychicky. Dostala se mi do ruky kniha: Cvičení 5 tibeťanů. A tím začala moje cesta ke změně v mém životě. Byla neuvěřitelně dlouhá. Objevil jsem v sobě tolik druhů strachů, které mne blokovaly téměř v čemkoli.

Cesta ven. Role TVŮRCE.

Postupně jsem si nechával pomoci od různých lidí z jednotlivých oblastí mého KOLA ŽIVOTA.

V oblasti fyzické

jsem prošel různými výcviky pro zlepšení fyzičky.

Dostal jsem až k tomu, že jsem se stal lektorem jógy a dělal Taekwondo na vrcholové úrovni. Postupem času se seznamoval s filozofií a bojovým uměním Systema. V oblasti stravování jsem prošel všemi možnými dietami, makrobiotikou, stravou dle krevních skupin, vegetariánstvím.

Až jsem našel způsob, jak to udělat, aby každý člověk si uměl najít to svoje pro svoje vlastní tělo. Vše bylo podloženo lidmi, kteří se pohybovali v oblasti lékařství, jógy, také čchi-kungu, vše spojené se cvičením, či stravováním. 

V oblasti psychické

jsem prošel mnoho let terapiemi jako klient a později jako terapeut právě v oblastech psychoterapie, 6 semestrů psychologie, od které jsem očekával, že mi pomůže, avšak nestalo se tak a tak jsem pokračoval dalšími kurzy jako např.  Reiki, metodou SRT, metodou RUŠ, rodinných konstelací, mužského výcviku, meditacemi, numerologie, horoskopie, jógy (absolvent FTVS Praha),  hypnózy, regresní terapie, regresní hypnózou, metody kvantových oprav, kurzů neurovědy, epigenetiky v návaznosti na psychologii, terapie a praktický život a mnoho dalšího. V neposlední řadě jsem se stal certifikovaným profesionálním koučem. 

Propojením všech znalostí, praktických zkušeností a dalších studií vidím stále větší souvislosti v daných tématech. Také vidím, vnímám, že ta cesta je nekonečná. Je potřebné zůstat otevřený k tomu, že se vše vyvíjí, mění a vyvíjet a měnit bude, což nás učí nelpět na tom, co víme, známe. Že něco funguje neznamená, že to nemůže být lepší., že to nemůže být jinak.. mnoho možností zatím nejsme schopni vidět, otevírají se nám postupně s rozšiřováním svého vědomí a dalších aspektů osobnosti.

To vše mi postupně pomáhalo ke zlepšení mého života. Postupně se skládaly kostičky mozaiky o mně samotném, ale pořád jsem necítil vnitřní klid.

Pochopil jsem psychickou příčinu nemocí, a že bez spojení fyzické a psychické stránky při léčení je možnost uzdravení se daleko menší. Vždy je potřeba řešit nemoc na psychické úrovni i fyzické zároveň. Pak to funguje skvěle. To vše se postupně dozvíte. 

V oblasti duchovní

jsem po dlouhé době pochopil, jak vlastně vše funguje. Vesmírné, kosmické, či duchovní zákony, chcete-li, jejich použití v životě. Zákony lásky, energie, harmonie, změny a vývoje, karmy, milosti, bohatství, hojnosti, poctivosti, volby, přitažlivosti a mnoha dalších.

Tyto zákony jsou dokonalé sami o sobě a dokonalé ve vzájemném propojení. Skláním se před touto nekonečnou moudrostí. Jejich SPRÁVNÉ CHÁPÁNÍ také více vede ke stavu ŠTĚSTÍ. jejich NEZNALOST ke stavu UTRPENÍ.

Vůbec tady nechci řešit otázku náboženství. V tomto kontextu to s náboženstvím nemá nic společného. Vesmírné zákony fungují, ať chceme nebo ne.

V oblasti finanční a vzdělávací

jsem se musel naučit, jak fungovat s financemi. Skončilo to tím, že podnikám. Musel jsem se naučit přístup k matérii. Jak spojit materiální a duchovní stránku (materiální a duchovní oblast).

Naučil jsem se, jak se správně vzdělávat s využitím co nejméně energie (oblast znalostí). Naučil jsem se obchodovat (obchodní oblast).

Naučil jsem se, jak využít svoje silné stránky pro oblast kariéry (práce - kariéra). Naučil jsem se možnosti vydělávání peněz.

V rodinné oblasti

jsem se naučil odpočívat, relaxovat, bavit se (zábava a společenská oblast), lépe vychovávat děti a také jak si zlepšit vztahy. Sám k sobě, k rodičům, partnerce, dětem, ostatním lidem. Zjistil jsem, jak mít opravdové přátele. Jak správně komunikovat.

O tom všem mluvím v KOLE ŽIVOTA.

Nebýt skvělých lidí, kteří mi v životě pomohli, sám bych to jen těžko dokázal...

Tím to vše neskončilo...

Začal jsem se zabývat vnitřním klidem. Jak ho využít při rozhodování. Jak pracovat s emocemi, se strachem a jak se zbavit stresu. 

Až teprve v této fázi jsem se začal učit, co je to síla myšlenky. Co znamená být opravdu uvolněný. Co je stav vnitřního klidu, ze kterého vše vychází. Jak ho využít k rozhodování a celkově v životě.

Jak umět zaměřit pozornost. Jak se stát PÁNEM A TVŮRCEM SVÝCH MYŠLENEK a tím i svého života. Jak si do života zmanifestovat, co chcete.
A to stále ještě není konec. Stav vnitřní svobody může konečně přijít.

Podle zákona změny a vývoje se budeme vyvíjet dál. Nejsme schopni vůbec pojmout nekonečné možnosti, které v tuto chvíli nemůžeme, nejsme schopni vidět.

A proto je dobré na ničem nelpět. Je to funkční? Ok. Není? Změňme to.

Co je na tom všem krásné?

Dnes bych tak dlouhou cestou nešel. Vím, že základ je v podobě:

 • uvědomit si svůj potenciál, sílu myšlenky, umění se pouhou myšlenkou uvolnit
 • umět navodit stav vnitřního klidu, zaměřit pozornost kam chci, koncentrovat se, zvládat emoce tak, že pro nás budou nádherným vodítkem v životě
 • naučit se vnímat svoje tělo přes pocity a umět číst, co nám říká už dávno dopředu, než se něco stane (rozvíjení své intuice)
 • také naučit naše tělo tzv. programovat emocemi, které chceme
 • tím sjednotit myšlení a tělo skrz emoční nastavení, kdykoli to podle potřeby měnit tak, aby to bylo ku prospěchu mě i mému okolí..

To vše se dá naučit za několik hodin. Nevěříte?

Několik hodin, možná dnů s mentorem, koučem, lektorem, a pak 2-3 měsíce práce sám se sebou a stanete se

PÁNEM a TVŮRCEM SVÝCH MYŠLENEK.

A to stojí za to. Co myslíte?

Podle nejnovějších poznatků neurovědy, neuroplasticity, kvantové fyziky a dalších vědních oborů, naše mysl skutečně dokáže mnoho. Velmi dokáže ovlivnit naše životy. Všechny poznatky v našich kurzů, kvantových oprav apod., jsou založeny na těchto vědeckých zjištěních.

Seznam akcí